Na konferenci so nastopili dr. Jana Mali s Fakultete za socialno delo, ki je govorila o (po)moči starejših v sodobni družni. Dr. Ana Kranjc s Fakultete za tretje življenjsko obdobje je spregovorila o dejavni starosti kot pogoju za družbeno vključenost starejših, sledil pa je še redni profesor dr. Vlado Dimovski z Ekonomske fakultete.
Malijeva je povedala, da se pri svojem delu srečuje s posamezniki iz vseh generacij, ki jim je skupno to, da pravzaprav ne razmišljajo o starosti. Ko pa vendarle povedo, kaj je za njih starost, rečejo, da je to takrat, ko je posameznik odvisen od drugih, ko je bolan, skratka imajo neke negativne predstave. Malijeva meni, da se tudi v širši družbi pogosto pozabi na pozitiven del starosti.
Dr. Ana Kranjc je poudarila, da je srednja generacija v krču ohranjanja kontrole in “formule medsebojnega zaupanja praktično ne poznamo”. Danes so na fakulteti – zato da dobite refundiran denar za paket papirja – potrebni štirje podpisi, ilustrira Kranjčeva.
Dimovski si je zaželel, da bi delodajalci ob zaposlovanju delavcev preprosto izbrisali letnico rojstva. Dimovski meni, da bi tako prišle na dan čisto druge kvalitete. “Če bi to naredili, bi se začelo zaposlovati po meritornosti.” Dimovski je poudaril, da je treba slovensko družbo prevrednotiti, saj je v Sloveniji preveč delitev.
Celotno konferenco si lahko ogledate v nadaljevanju v štirih delih:
1. del
[vimeo]http://vimeo.com/15423243[/vimeo]
2. del
[vimeo]http://vimeo.com/15423869[/vimeo]
3. del
[vimeo]http://vimeo.com/15426066[/vimeo]
4. del
[vimeo]http://vimeo.com/15427241[/vimeo]