Vse kar morate narediti je, da iz kataloga izberete vam ustrezno delavnico (bodite pozorni na temo in ciljno skupino, kateri je namenjena), vzpostavite stik z organizatorjem, mu pošljite prijavni obrazec za udeležence (dobite ga pri organizatorju) ter se po odobritvi s strani organizatorja podate novim učnim izkušnjam naproti.
Ker delavnice potekajo v različnih državah, kamor morate priti, vam potne stroške in stroške nastanitve krije kar organizator. Delavnic se lahko udeležite tudi v manjši skupini, vendar morate biti pozorni na to, da organizator pri izvedbi delavnice upošteva pravilo “največ 1/3 oseb iz posamezne države”.
Delavnice trajajo od 5 do 10 dni, stopnja znanja jezika je odvisna od teme delavnice, večina delavnic poteka v angleškem, nemškem ali francoskem jeziku.
Posamezniki se prijavijo direktno organizatorju delavnice, ki udeležbo potrdi, zavrne ali pa kandidata uvrsti na čakalni seznam.
Prijave na delavnice so možne do 31.8.2010, ko se zaključi upravičeno obdobje za izvedbo delavnic. Nekaj delavnic je že zaključenih, na voljo pa je še vedno pester nabor delavnic.
Poudariti je treba še to, da so delavnice namenjene učečim se odraslim in ne strokovnemu osebju na področju izobraževanja odraslih. V ospredju podprograma Grundtvig sta dve ciljni skupini: tisti, ki so se predčasno nehali šolati, ali ki, v primeru priseljencev, niso imeli možnosti za pridobitev šolske izobrazbe in starejši.
Za dodatne informacije, pomoč pri izbiri ustrezne delavnice ter izpolnjevanju prijavnega obrazca se lahko posamezniki obrnejo na Centre vseživljenjskega učenja (njihovi kontakti so objavljeni na spletni strani akcije http://www.cmepius.si/vzu/grundtvig/delavnice.aspx), ali na telefonski številki 01 586 42 73 in elektronskem naslovu simona.mehle@cmepius.si.
Vabljeni na potovanje in raziskovanje novega in še neznanega!