Kaj storiti, da se te kozmetike le ne nabere preveč? Svetovala vam bom, kako napraviti red med kozmetičnimi potrebščinami.
Najprej zmečimo v smeti vse, kar je videti čudno ali nenavadno diši, v koš vrzimo tudi vse make up zadevice, za katere že vnaprej vemo, da jih ne bomo nikoli (več) uporabljale. To je morebiti kakšna šminka, ki je bila v trgovini, pri umetni svetlobi, videti prav čudovita, doma pa smo dokaj hitro in razočarano ugotovile, da pri dnevni svetlobi na našem obrazu izpade popolnoma drugače, nič kaj všečno. Morda je kje še rdečilo, ki na našem obrazu deluje, kakor da smo vedno preveč namazane … Skratka, znebite se vsega, česar ne marate! No,najprej pa seveda takšno kozmetiko ponudite prijateljicam, saj bo njim morda bolj pristajala.
Življenjska doba dekorativne kozmetike:
Senčila za oči 12 do 18 mesecev
Maskara 6 do 12 mesecev
Korektor za napake na koži 6 do 12 mesecev
Puder v prahu 12 do 18 mesecev
Rdečilo 12 do 18 mesecev
Svinčnik za oči 12 do18 mesecev
Svinčnik za usta 12 do 18 mesecev
Prekrivalo za podočnjake 12 do 18 mesecev
Tekoči puder ali podlaga 6 do 12 mesecev
Puder v kamnu 12 do 18 mesecev
Kremni pudri 12 do 18 mesecev
Senčila za oči 6 do 12 mesecev
Šminka 12 do 18 mesecev
Kako podaljšati življenjsko dobo naše kozmetike? Vsekakor se kozmetike čim manj dotikajmo, ne tlačimo vanjo prstov, redno pa skrbimo tudi za čistočo čopičev in blazinic. Čopiče operemo vsaj enkrat na teden, še posebej, če imamo bolj mastno kožo, sicer pa najmanj enkrat na mesec. Čopiče je treba po pranju dobro osušiti na zraku,v nasprotnem primeru lahko zgnijejo.
Življenjska doba negovalne kozmetike. Čeprav je življenjska doba negovalne kozmetike približno eno leto, je najbolje, da jo, potem, ko ste jo odprli, čim prej tudi uporabite. Večina negovalne kozmetike zdrži šest do dvanajst mesecev, tudi če je odprta. Morate pa jo varovati pred močno, direktno svetlobo ali ekstremnimi temperaturami. Če pa proizvod kljub naši pazljivosti spremeni barvo, strukturo ali dobi čuden vonj, ga vržemo proč. Poskrbite, da bodo vaše roke res čiste, preden se dotaknete kakšnega kozmetičnega preparata. Morebiti je celo bolje, če uporabljate plastične paličice oziroma čopič, ki je včasih tudi priložen.
Ps. Naslednjič bo vizažistka Manca Maselj spregovorila o zaščiti ustnic in izbiri šminke.