Nosilka projekta EIC Univerzum Minerva Maribor je s sinergijo konzorcijskih partnerjev (Zavod Zlata Leta, Zavod Mladinska mreža Mama, Zavod Nefiks, Društvo študentov invalidov Slovenije in Primorsko svetovalno središče Koper) tudi v drugi etapi projekta udejanjila vsa pričakovanja in zadane cilje in že drugič dokazala, da »Znanje krepi in povezuje«.
Preko trdega dela smo uspešno povezovali nevladni sektor s področja izobraževanja in usposabljanja, pripomogli k trajnostni okrepitvi sektorja ter uspešno vodili konstruktivni civilni dialog.
»Spisali smo velike zgodbe in potrdili, da skupaj zmoremo več,« je povedal mag. Peter Cokan, vodja projekta MINVOS. »Delo pa še ni končano, saj smo že pričeli z naslednjo etapo. Aktivnosti, ki jih lahko izpostavim so: povezovanje NVO sektorja – 178 članic v mreži MINVOS, vplivanje na javno politiko na področju izobraževanja (DRPI, ReNPIO, Predlog smernic o sodelovanju Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport Republike Slovenije z nevladnimi organizacijami in mrežami nevladnih organizacij, ki delujejo na področju izobraževanja…), akcije za ozaveščanje javne uprave o vlogi NVO-jev (Akcija izkušnja spreminja, Oktober – mesec neformalnega izobraževanja,…), izvedba več kot 300 svetovalnih ur za izobraževalne NVO-je, 14 strokovnih usposabljanj za nevladnike, razvit sistem kakovosti MiQ, Etični kodeks predavateljev, izveden natečaj Ambasador ZNANJA, organizirana letna srečanja članic mreže, izpeljan brezplačen izlet za članici na izobraževalni sejem DIDACTA, organizacija posvetov, izvedba povezovalnih srečanj z drugimi Evropskimi NVO-ji,…ter še veliko več. Zavedamo se, da so dosežki naše mreže, hkrati dosežki celotnega NVO sektorja v Sloveniji, zato bomo v naslednjih mesecih strmeli tudi po dodatnem povezovanju NVO sektorja v Sloveniji in širše. Zavedamo se, da smo skupaj lahko še močnejši in še glasnejši v svojih dejanjih,« je še dodal Cokan. Prisotni so se strinjali, da nevladni sektor v Sloveniji pridobiva na slovesu in izrazili upanje, da bo država čimprej izvedla razpis za spodbujanje razvoja nevladnih organizacij. »V znanju in povezovanju je prihodnost«, je bila sklepna misel aktivnih kreatorjev mreže MINVOS.«
O projektu MINVOS znanje za vse
Projekt »MINVOS – znanje za vse« se loteva potreb izobraževalnih NVO in državne pereče problematike:
- slabega zaupanja v NVO s področja izobraževanja in usposabljanja ter slabega prepoznavanja potencialov NVO pri razvoju družbe;
- šibkega kadrovskega in finančnega potenciala NVO;
- neurejenega priznavanja in vrednotenja neformalno pridobljenega znanja v nevladnih organizacijah;
- pomanjkanje inovativnosti in podjetniških pobud NVO;
- nezadostne uporabe sodobnih IKT metod v izobraževanju;
- prenizka raven vključevanja v oblikovanje politik.